Семінар з техніки автоматизації «Фесто», 14–15 вересня 2021

В результаті налагоджених зв’язків представники ДП «Фесто» звернулися на кафедру ЕПА для проведення семінару з техніки автоматизації «Фесто» з метою розширення контактів з НУ «Запорізька політехніка» та представників промисловості регіону, а також популяризації технічної освіти і зацікавленості абітурієнтів спеціальностями 151 «Автоматизація і комп’ютерно-інтегровані технології» та 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (один день для фахівців та студентів університету, другий день – для представників підприємств-замовників).Під час семінару будуть висвітлені новинки Фесто для промислової автоматизації (з демонстрацією обладнання), навчальне обладнання Фесто, висвітлено діяльність, співпрацю з університетами, досвід участі в міжнародних проектах, Індустрія 4.0, студентські конкурси та олімпіади і т.д.

Програма семінару

09:00–10:00Євген Риженко, керівник дидактики ДП «Фесто».
Досвід реалізації проектів щодо оснащення навчальних лабораторій в Україні.
WorldSkills – міжнародні змагання з професійної майстерності.
Компетенція «Мехатроніка» та її розвиток в Україні.
Індустрія 4.0 та компетентності спеціалістів майбутнього.
10:00–12:00Огляд стандартних компонентів пневматики: підготовка повітря, пневомрозподільники, пневмоциліндри, особливості розводки, пневмомережи.
12:30–13:30 Перерва.
13:30–14:30 Огляд контролерів і периферії (віддалених модулів входів/виходів).
Підключення до контролерів верхнього рівня
по Profinet, ProfiBus DP, Modbus TCP/IP, EtherNet/IP, EtherCAT.
Протокол IO-Link CoDeSys.
14:30–15:30 Огляд арматури і клапанів.
Засувки батерфляй.
Кульові крани.
Сідлові клапана.
Мембрані клапана.
15:30–15:45 Перерва.
15:45–16:30 Електромеханічні маніпулятори.
Електроцилиндри.
Серво і крокові двигуни.
16:30–16:45 Перерва.
16:45–17:30 Шафи керування на базі компонентів «Фесто».