TechnoHUB

«TechnoHUB НУ «Запорізька політехніка» – це інноваційний простір для співпраці науки, освіти та бізнесу»

Компанії-спонсори: «АЛД інжиніринг та будівництво», Schneider Electric Україна, «Автоматизація ТераВатт Груп». 

Основні напрямки роботи TechnoHUB:

– розробка систем промислової автоматизації та інтернет-речей;

– розробка систем віртуальної та доповненої реальності для виробництва;

– розробка цифрових двійників промислових об’єктів.

У TechnoHUB студенти навчаються практичним навичкам використання сучасного обладнання, проводять наукові дослідження і прикладні розробки на замовлення підприємств. Стенди розроблено як конструктори для забезпечення можливості студентам та викладачам проводити повний цикл розробки автоматизованих систем починаючи від проєктування з використанням ліцензованого програмного забезпечення Eplan, проведення монтажних робіт та завершуючи розробкою програмного забезпечення. За підтримки провідних спеціалістів компаній-спонсорів в TechnoHUB вже розроблено приклади промислових автоматизованих систем для навчання студентів «Система керування компресором» та «Моніторинг електротехнічного обладнання». 

Зараз продовжується робота з виготовлення автоматизованої сортувальної лінії. Завершується проєктування стенду для дослідження впливу зовнішніх факторів впливу зовнішніх факторів на параметри роботи сонячних панелей під час експлуатації. Додаткове обладнання для проведення досліджень було надано компанією «Атмосфера». В розробці беруть участь представники кафедр “Інформаційні технології електронних засобів”,  “Електричні машини”, “Електропостачання промислових підприємств”. 

TechnoHUB надає можливість проводити підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників нашого університету та його відокремлених структурних підрозділів з програмування контролерів Schneider Electric та AllenBradley.