Створення проєкту ZP EDIH сприяє досягненню довгострокових політичних цілей. Зокрема, він узгоджується з ключовими європейськими та національними стратегіями розвитку.
Зокрема, в європейському контексті проєкт Запоріжжя EDIH інтегрується з:
- Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Horizon Europe» (2021-2027);
- Цифрова стратегія ЄС, яка керується «Цифровим компасом до 2030 року» – планом досягнення цифрової трансформації економіки та суспільства ЄС;
- Європейська зелена угода – ініціатива Європейського Союзу, спрямована на перетворення Європи на перший у світі кліматично нейтральний континент до 2050 року, розвиток економіки, покращення здоров’я населення та якості життя, а також вирішення кліматичних та екологічних проблем.
ZP EDIH сприятиме реалізації політики ЄС «Цифрове десятиліття» та інших стратегій ЄС, зокрема через:
- підтримку цифрової трансформації Запорізької області;
- надання підтримки МСП в освоєнні цифрових технологій, підвищення цифрової грамотності та розвитку інноваційних бізнес-моделей.
- підтримку місцевих промислових підприємств у впровадженні передових технологій, оптимізації виробничих процесів та підвищенні продуктивності.
- впровадження екологічно чистих та енергоефективних технологій, сприяння сталому розвитку та мінімізації впливу на навколишнє середовище.
У національному контексті (Україна) діяльність проєкту ZP EDIH входить до:
- Державної стратегії регіонального розвитку до 2027 року;
- Національної економічної стратегії України до 2030 року (напрям «Цифрова економіка»);
- Стратегії розвитку сфери інноваційної діяльності на період до 2030 року;
- Стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2022-2032 роки в частині побудови інклюзивного, інноваційного та взаємопов’язаного Європейського простору вищої освіти до 2030 року відповідно до Римського міністерського комюніке від 19 листопада 2020 року та передбачає подолання викликів, зокрема через цифровізацію (оцифрування) вищої освіти.